29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 13:58

Ознака: прилагодена брзина

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Интензитетот на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните...