7.8 C
Skopje
6.12.2021 - 21:18

Ознака: приказна

Анимирана приказна за волкот и овците што живеат во слога

Комичниот анимиран филм „Кој се плаши од волкот лош 2“ наскоро ќе може да го погледне и домашната публика. Ќе ги видиме на големото...

Емотивна приказна за пријателство меѓу човек и куче

„Кучешка авантура“ е ново филмско остварување што донесува трогателна приказна за пријателство меѓу човек и куче, кое на киноплатната ќе пристигне оваа пролет. - Некои...

Селма Хаек во „Проект колибри“ – приказна за финансиски грабеж

Стигна и првиот трејлер за драмата „Проект колибри“ (The Hummingbird Project), напната и комична приказна за финансиски грабеж со фантастична актерска екипа. Филмот донесува остри...

Ќе се снима филм според новооткриена приказна на Марк Твен

Продукциската куќа „Фокс“ ги откупи правата за филм заснован на (крадливиот принц Олеомаргарин), новооткриена приказна на американскиот писател Семјуел Ленгхорн Клеменс, попознат како Марк...