12.8 C
Skopje
3.12.2021 - 11:52

Ознака: призна

(Видео) Илон Маск призна дека има Аспергеров синдром на телевизиско шоу

Илон Маск откри дека има Аспергеров синдром, за време на неговото гостување во американското ТВ-шоу „Saturday Night Live“. Тој откри дека ја има оваа состојба,...

Москва ја призна Жанин Анез за привремен претседател на Боливија

Москва ја признава Жанин Анез за привремен претседател на Боливија, но Москва ја загрижува фактот дека немало кворум при гласањето за неа во парламентот,...

Признанието за убиството на две тинејџерки ја потресе Романија

Oсомничениот за убиство во јужниот романски град Каракал призна дека убил две тинејџерки, изјави неговиот адвокат вчера, во врска со случајот што предизвика бес...

Атина го призна венецуелскиот претседател

Новата грчка влада на Киријакос Мицотакис донесе дипломатска одлука со која го призна Хуан Гваидо за привремен претседател на Венецуела. - Владата на Грција, во...