5.8 C
Skopje
29.11.2021 - 22:32

Ознака: приврзуваат

Животни – Мачките повеќе се приврзуваат од кучињата

За кучињата обично се вели дека им се полојални на луѓето отколку мачките, но истражувањето спроведено на американскиот Универзитет во Орегон вели поинаку. Научниот...