12.8 C
Skopje
19.9.2021 - 7:25

Ознака: привлече

„Грав(че)“ – скулптурата во Теарце што привлече внимание

Скулпторот Љубиша Камењаров е автор на уметничкото дело поставено во тетовското село, во организација на Центарот за современи уметности Скулптура насловена „Грав(че)“ на скулпторот Љубиша...

Пандемијата го раздвижи капиталот – може ли Македонија да го...

Многумина од домашните и од странските експерти посочуваат дека оваа криза ќе предизвика промени и притоа очекуваат голем број компании, кои имаат свои фабрики...

Мала книжарница со еден твит привлече клиенти од целиот свет

Книжарницата „Петерсфилд“ во Хемпшир, Велика Британија, првпат во својата 100-годишна историја немаше ниту еден купувач, сè додека не се случи тажниот пост објавен на...

„Приватни демони“ привлече внимание на „Ин ситу“

Фотоизложбата на Маја Јаневска-Илиева, реализирана во соработка со уметникот Велимир Жерновски, понуди впечатливи видувања на приватното во јавниот простор Под наслов „Приватни демони“ завчеравечер, во...