24.8 C
Skopje
4.8.2021 - 23:47

Ознака: приведување

Полицијата го бара поранешниот претседател на Кривичен суд, Владимир Панчевски

Полицијата не го пронајде поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски во неговиот дом, откако велешкиот суд издаде наредба за негово приведување. Информацијата ја...

Дисциплинска постапка за полицајците кои без заштитна опрема привеле скопјанец кој...

Внатрешна контрола иницираше дисциплинска постапка против полицајците кои не носеле заштитна опрема при приведувањето на скопјанец кој го шетал кучето за време на полицискиот...

Ќе бидат приведени оние што ќе го прекршат полицискиот час

На седница што ја одржа вчера Владата донесе одлука, почнувајќи од денеска, да се ограничи движењето на граѓаните. Одлуката е донесена на предлог на...

Приведени двајца гостиварци кај кои била најдена марихуана

Синоќа на улицата „Боге Вељановски“ во Гостивар од страна на полициски службеници биле приведени Ш.А.(52) и Ќ.Ф.(47), двајцата од Гостивар. При извршениот преглед кај нив...

Приведен Ирец кој вознемирил гости во ресторан

Скопската полиција во попладневните часови на 18 јуни во Центар привела 31-годишен државјанин на Република Ирска. Како што информираат од МВР, Ирецот во угостителски објект...

Во Русија приведен поранешен министер

Во Русија денеска е приведен поранешниот министер за развој на Далечниот исток Виктор Ишаев, обвинет за измама на нафтениот гигант „Росњефт“, соопшти портпаролката на...

Приведени две лица во Гевгелија кај кои се пронајдени археолошки предмети

Две лица се приведени синоќа во Гевгелија поради незаконско присвојување арехолошки предмети. Тие се приведени синоќа околу 20 часот во полициската станица во Гевгелија. Станува...

Приведени 245 странски државјанки во полошко изминатата година

Полицијата во текот на изминатата година привела 245 странски државјанки кои непријавено престојувале или работеле во полошко, информираше денеска портпаролот на СВР Тетово, Марјан...

Во Бутел запленети 300 килограми марихуана

Полицијата при претрес на домот на триесетгодишен скопјанец во населбата Бутел откри и заплени 300 килограми марихуана. -Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за...

Косовец баран од Интерпол приведен на Долно Блаце

Косовец кој се барал со потерница од Итерпол вчера е приведен на Граничниот премин- Долно Блаце. -На 17 декември 2018 година во 13,40 часот на...