Ознака: приведен

Приведен тетовец по распишана потерница

На 30.04.2021 во 22.15 часот на ул. „Ленин“ во Тетово, од страна на полициски службеници од СВР Тетово, по распишана потерница и добиена судска...

Приведен скопјанец по распишана централна потерница

63-годишен скопјанец бил приведен откако истражните органи за него распишале централна потерница. Од Министертсвото за внатрешни работи известуваат дека денеска во 14:10 часот, од страна...

Приведен бизнисменот Орце Камчев

Добро упатени извори велат дека бизнисменот Јордан Камчев, осомничен за неколку кривични дела, се спремал за бегство, но тој денеска е приведен во полициска...

Приведен криминалец осуден на седум и пол години затвор

Приведен е криминалец кој бил осуден на седум и пол години затвор, информираа од министерството за внатрешни работи. Според информациите од таму, денеска околу 17...

Во Капитол приведен вооружен маж

Полицијата приведе маж во Капитол Хил кој со пиштол и муниција се обидел да помине преку контролен пункт со лажни документи, јави Си-Ен-Ен. Според телевизиските...

Приведен вевчанецот што се закани дека ќе ги убие Заев и...

Полицијата го приведе вевчанецот кој на социјалните мрежи постави видео во кое се заканува дека ќе ги убие премиерот Зоран Заев како и претседателот...

Приведен возач на камион со 2,44 алкохол

Вечерва околу 17:45 часот полициски службеници од мобилната сообраќајна единица на МВР на патот Прилеп-Кавадарци го приведоа Е.В.Б (49) од Русија, кој управувал товарно...

Запленети амфетамин и марихуана, приведен дилер во Влае

Приведен е 38-годишен дилер од Влае, откако полициски службеници вчера го сопреле неговото возило во скопската населба. - При извршен преглед во возилото било пронајдено...

Во Струга приведен дилер од Албанија, запленети над 15 килограми марихуана

Полицијата во Струга уапси дилер од Албанија и заплени повеќе од 15 килограми марихуана. https://www.youtube.com/watch?v=5_gw06q4ZcY&feature=emb_title МВР соопшти дека вчера околу 20.30 часот полициски службеници, на подрачје...

На „Ќафасан“ приведен Албанец баран од Интерпол

Во попладневните часови на 20. октомври на граничниот премин „Ќафасан“ приведен бил М.М. (42) од Република Албанија затоа што се барал со потерница од...