16.8 C
Skopje
23.9.2021 - 13:24

Ознака: приведени

Претреси во Прилеп, приведени двајца дилери

Денеска од 10.15 до 11.00 часот полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи при ОВР Прилеп ги привеле П.З.(24) и Д.Д.(27), двајцата од...

Приведени две лица од Тетово, кај нив пронајден кокаин

Полицијата приведе две лица во близина на бензинска пумпа на автопатот Тетово – Скопје, кај нив бил пронајден кокаин. Според информациите на МВР, ноќеска во...

Приведени три лица, расчистени две разбојништва

Вчера, по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба ги лишиле од слобода Г.Ѓ.(31), М.Б.(34) и Б.Ф.(49), сите од Скопје,...

Растурена домашна забава во Центар, приведени 28 луѓе

Ноќеска околу 3 часот по полноќ полицијата растурила домашна забава во Центар, при што уапсени се 28 луѓе. - Имено, постапувајќи по претходна пријава, а...

Притвор за шестмината приведени во акцијата со марихуана

Скопскиот кривичен суд определи 30-дневен притвор за шестмината осомничени за шверц на марихуана кои пред два дена беа приведени во полициска акција со поддршка на...

Полицијата приведе 50 илегалци што работеле како градежници кај Стара железничка

Полицијата откри 50 градежници, странци без регулиран престој, на градилиштето зад „Рамстор“ кај Стара железничка во Скопје. Сите педесетмина се приведени. - Денеска во Скопје,...

Приведени сопственици на два угостителски објекти во Велешта

Полициски службеници од ОВР Струга, во соработка со инспектори од Државниот пазарен инспекторат, вчера во времето од 21 до 24 часот, извршија контроли во...

Приведени крадци од Скопје, фатени како ограбуваат автомобил на Водно

Полициски службеници денеска на Средно Водно привеле три лица од Скопје кои биле затекнати како вршат кражба во автомобил. - Д.Д.(33), Ф.Д.(27) и Е.Н.(17), сите...

Приведени уште седум лица за убиството на францускиот професор

Уште седум луѓе, вклучително и двајца малолетници, ноќеска биле предадени на судијата во рамки на истрагата за минатонеделното убиство на професорот по француски јазик...

Приведени крадци од струмичко

Уапсени се три лица во струмичко за сторени тешки кражби на подрачјето на Струмица и околните села, соопшти МВР. Отсекот за криминалистичка полиција при СВР...