Ознака: приведени лица

Приведени се 42 лица за непочитување на полицискиот час

Во текот на изминатото деноноќие на 57 лица им се издадени решенија за изолација, а 13 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски...

Расте бројот на приведени лица за нападот врз градоначалникот на Солун

Расте бројот на идентификувани и приведени лица во врска со претепувањето на градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис, извршено од ултранационалистите минатиот викенд, објави електронското...