29.8 C
Skopje
26.9.2021 - 16:42

Ознака: приведена

Австралијка приведена на скопскиот аеродром

Државјанка на Австралија ноќеска била приведена на скопскиот аеродром, откако при извршена пасошка контрола и проверка во службените евиденции било констатирано дека го има...

Новинарката која известуваше од Вухан осудена на четири години затвор

Независната новинарка Занг Зан е осудена на четири годинии затвор, бидејќи известувала во екот на почетното избивање на коронавирусот во кинескиот град Вухан. Кинеските...

Приведена прилепчанка за нелегално поседување оружје

Полицијата приведе 51-годишна прилепчанка за нелегално поседување оружје. Според информациите на МВР, денеска во Скопје, по претходно добиени оперативни информации, полициски службеници оја приведоа Д.А....

Приведена сопственичка на угостителски објект во Трубарево, бил отворен и по...

Полицијата приведе сопственичка на угостителски објект во Трубарево затоа што работел и по 21 часот. Според информациите на МВР, вчера во Полициската станица Гази Баба...

Куќен притвор за актерката Силвија Стојановска

Актерката Силвија Стојановска попладнево беше приведена во Кривичниот суд, во врска со заплена на огромна количина на дрога. Таа доби куќен притвор и заедно...

Приведена негувателка, мајката ја снимила како ги тепа нејзините деца

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице осомничено за кривично дело – Запуштање и малтретирање...

Приведена руска пратеничка на аеродром во Њујорк

Инга Јумашева, пратеничка во руската Дума, е приведена на аеродромот во Њујорк, соопшти амбасадорот на Русија во САД. Таа била приведена од страна на...

Приведена Катица Јанева

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева беше приведена вчера попладне од својот дом во скопската населба Козле, од каде што со полициска придружба беше однесена...

Приведена битолчанка која предизвикала пожар

Полицијата привела 58-годишна биточанка која предизвикала пожар. Според МВР, вчера околу 13,30 часот во СВР Битола била приведена Л.Т.К.(58) од Битола поради тоа што запалила...

Мајката на Пино тврди: Ме приведоа бидејќи извикував ,,Македонија”

Маја Трпковска, мајката на убиениот Пино Секондо попладнево била уапсена, а потоа ослободена, бидејќи како што вели, на плоштадот во Скопје викала „Македонија, Македонија“,...