-4.2 C
Skopje
19.1.2022 - 23:13

Ознака: пречек

Новата година пристигна во Австралија, источна Русија, Јапонија, Кореја и во...

Луѓето во светот го слават влегувањето во новата 2022 година. Во некои земји, поради пандемијата на коронавирусот, прославите ќе бидат поскромни од претходно. По Самоа,...

Димитров го пречека холандскиот премиер Марк Руте

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска го пречека претседателот на Владата на Кралството Холандија, Марк Руте, по повод неговата прва...

Чувајте го Дејан како капка вода на дланка затоа што тој...

Македонски знамиња, запалени факели и бројни љубители на спортот ја увеличија прославата во чест на успехот на Дејан Георгиевски одржана вечерва пред Градскиот трговски...

Македонија му подготвува величествен пречек на Георгиевски

Враќањето на Дејан Георгиевски и на неговите тренери од Токио во Скопје се очекува денеска во попладневните часови, а во вечерните часови, околу 19.30...

Одбојкарите пречекани со песни и трубачи

Македонската одбојкарска репрезентација пристигна попладнево во Скопје по завршувањето на настапите на Европското првенство во Словенија. И покрај пропуштената шанса за осминафинале, одбојкарите оставија позитивен...

Здравјето поважно од протоколот: Меркел нема да ги слуша химните стоејќи?

Германската канцеларка Ангела Меркел вчера инсистираше дека нејзиното здравје е добро, но сепак, одлучи да седи за време на националната химна, постапка што не...

Европскиот шампион Бесир Алили на средба со Шилегов

Градоначалникот Петре Шилегов и заменик-градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи, во просториите на Град Скопје го пречекаа европскиот шампион во борење за кадети, Бесир Алили....

Тамара и нејзиниот тим пречекани од семејствата и обожавателите на скопскиот...

Тамара Тодевска и нејзиниот тим беа пречекани од членовите на нивните семејства, бројни обожаватели и претставници на медиумите на Меѓународниот аеродром во Скопје, каде...

Како ја дочекаа скопјани Нова година

Пречекот на Нова година, веројатно како и другите години граѓаните го поминаа не изневерувајќи го духот на празничното расположение. Многумина ја пречекаа Нова година...

И милениците ќе чекаат Нова година во хотел

Секој сопственик ќе може на 31 декември во договореното време да го однесе својот миленик и да си го земе следниот ден, на 1...