15.8 C
Skopje
25.10.2020 - 15:51

Ознака: пречека

Заев го пречека словенечкиот премиер Шарец

Претседателот на Владата Зоран Заев е домаќин на Марјан Шарец, претседателот на Владата на Словенија, кој пристигна во работна посета на нашата држава. По...

Охрид ќе ги пречека врвните светски готвачи

Годинашен домаќин на четвртиот меѓународен гастрономски натпревар „Гастромак 2019“ е градот Охрид, а мотото што ќе ги екипира сите љубители на гастрономија од 10...