15.8 C
Skopje
25.10.2020 - 14:05

Ознака: претставува

„Дивље јагоде“ го претставува новиот албум „Jukebox“ во Скопје

Регионалното претставување на новиот албум на групата „Дивље јагоде“ - „Jukebox“, нема да го заобиколи Скопје. Основачот на бендот, Зеле Липовача, денеска, во 13...

„Даста“ се претставува со шест кратки филмови во „Котур“

Вечерва, со почеток од 20.30 часот, во кафулето „Котур“, ќе се одржи филмска вечер, во организација на центарот „Данаил Станојески“ (академијата за филм „Даста“)....

Гледај во очи имам жар, можам да полетам

Седумнаесеттото издание на „Детскиот евросонг“ ќе се одржи на 24 ноември во Гливице, Полска. Мила Москов ќе пее песна на авторскиот тандем Лазар и...

Мила Москов со „Fire“ ќе нeѐ претставува на „Детскиот евросонг“ во...

Видеото за песната „Fire“, со која Мила Москов, ученичка во основното училиште „Кочо Рацин“ од Прилеп, ќе нѐ претставува на детскиот „Евросонг“ во Полска,...

Музејот на современата уметност се претставува во Солун

Изложбата ја испитува несигурноста во различните социјални, политички и културни контексти поврзани со ранливоста и егзистенцијалната непредвидливост во земјите од Југоисточна Европа Изложбата со наслов...