Ознака: претставници

Пендаровски се сретна со поглаварите и претставниците на верските заедници

Претседателот Стево Пендаровски, денеска ги прими поглаварите и претставниците на верските заедници наведени во Уставот на Република Македонија. На средбата присуствуваа поглаварот на Македонската Православна...

ЕУ изготви агресивен план за спротиставување на Трамп и на американските...

Водечките луѓе на Европската Унија изготвија агресивен план од 173 страници за да се спротивстават на трговските потези на претседателот Доналд Трамп и на...

Заев се сретна со претставници на повеќе национални Институти

Претседателот на Владата, Зоран Заев, се сретна со претставници на неколку национални Институти во земјава, со кои разговараше за унапредување на условите за остварување...

Дебакл на македонските претставници во ЛЕ

Три клуба, Академија Пандев, Македонија ЃП и Шкупи не ја минаа првата квалификациска рунда Трите македонски клуба, Академија Пандев, Македонија ЃП и Шкупи, неславно, уште...

Австралискиот премиер ќе се сретне со претставници од државната телевизија

Австралискиот премиер Скот Морисон изјави дека денеска ќе се состане со претседателката и извршниот директор на националната телевизија во обид да ги смири тензиите...

Дипломатите се прислушувани, следени и тајно документирани?

Индициите дека Британија ја шпионирала ЕУ за брегзит можеби некого вџашија, но многумина од безбедносната сфера во Брисел посочија дека шпионирањето пријатели и непријатели...