Ознака: претседател

Што можеме да очекуваме од новата американска администрација

Можеби сѐ уште е рано за да се одреди патеката на американската надворешната политика, но ако се земе предвид дека во редовите на новата...

Левица поднесе барање до претседателот да го суспендира законот за ГА-МА

Пратениците на Левицата, Димитар Апасиев и Борислав Крмов, поднесоа барање до претседателот на државата, Стево Пендаровски, како еден од носителите на извршната власт, да...

Бајден во писмо до Заев: Очекувам интензивна соработка за прашањата од...

Претседателот на Владата, Зоран Заев прими писмо од новоизбраниот претседател на Соединетите Американски Држави Џозеф Бајден во кое се заблагодарува за честитките на премиерот...

Олбрајт: Со изборот на Бајден за претседател САД влегуваат во нова...

Некогашната американска државна секретарка Медлин Олбрајт изјави дека со изборот на Џо Бајден за претседател САД влегуваат во нова ера. Како што рекла, во...

Претседателската вртелешка во Перу не застанува

Јужноамериканската држава имаше тројца претседатели во рок од една недела Одговорот на прашањето кој е претседател на Перу стана нејасен откако јужноамериканската држава имаше тројца...

Како ќе се справи со климатските промени новоизбраниот претседател...

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, ветува дека ќе создаде јаглеродно неутрална економија до 2050 година, менувајќи многу од извршните наредби на Доналд Трамп Џо...

Претседателот на Ерменија за крајот на војната дознал од медиумите

Ерменскиот претседател, Армен Саркисјан, објави дека почнал консултации со премиерот за ситуацијата по потпишувањето на примирјето во Нагорно-Карабах. Сепак, додава тој, на негово жалење, никој...

Над 90 милиони Американци досега гласале за претседател на САД

Додека претседателот Доналд Трамп и неговиот ривал во трката за Белата куќа, демократот Џо Бајден влегоа во финишот на изборната кампања, рекордни 90 милиони...

Димевски го наследува Тупурковски на функцијата претседател на МОК

Даниел Димевски е новиот претседател на Македонскиот олимписки комитет (МОК) во следниот четиригодишен мандат. За Димевски гласаа 30 од 51 делегат на Собранието, двајца...

„Правилото на Коми“ доаѓа во вистинско време

Првата серија за Трамп како претседател на САД Продуцентската куќа „Шоутајм“ ја објави серијата „Правилото на Коми“, за кампањата и за првите месеци од владеењето...

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai (https://gogoanime.be/m/vD66) Episode 13 at GoGoAnime food wars gogoanime

Watch The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods Episode 22 (https://crunchyrollfree.com/m/mzGr/ep-22) at Crunchyroll crunchyroll 14 day trial