Ознака: претседателските

Правна разврска за изборите како по ВАР-системот, за да се утврди...

Тесната трка за претседателското место во САД продолжи. На Џозеф Бајден му недостигаат само шест електорски гласа за Белата куќа, додека Трамп најави правна...

Трамп против Бајден: за економијата, за здравството, за оружјето, за климата,...

Со исклучок на заедничкиот белег дека се двајцата во поодминати години, претседателските кандидати на САД, републиканецот Доналд Трамп и демократот Џо Бајден, во суштина...