7.8 C
Skopje
16.10.2021 - 2:31

Ознака: претседателска

Претседателска заклетва без ракување

Првата претседателка на Грција, Катерина Сакеларопулу, положи заклетва на церемонијата на која присуствуваа само мал број луѓе поради епидемијата на коронавирусот. На церемонијата немаше...

Празниците ја прекројуваат претседателската кампања

Во пресрет на вториот круг од изборите, закажан за 5 мај, партиите најавија засилена активност за мобилизирање на гласачкото тело. Дали празниците ќе влијаат...