3.3 C
Skopje
28.2.2020 - 16:49

Ознака: претседателска функција

Курти и Мустафа без договор за претседателската функција

Преговорите за формирање на новата косовска влада меѓу Самоопределување и Демократскиот сојуз за иднината на Косово заглавија околу распределбата на местото претседател на државата....