19.8 C
Skopje
22.6.2021 - 2:58

Ознака: претрес

Претрес во прилепско, пронајдени пушка, рамки за автоматска пушка и муниција

Денеска полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога и оружје и ОВР Прилеп, по претходно добиени оперативни сознанија и...

ОЈО: Имаше претрес на правниот факултет, не се пронајдени материјали за...

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ја информира јавноста дека во рамките на истрагата против четири лица за кои постои...

Одземени телефони и други недозволени предмети при претрес на ќелиите на...

Мобилни телефони и други недозволени средства се пронајдени во ќелиите на осудените за „Диво насеље“ при претрес спроведен во 5 часот утринава во затворот...

Обвинителството врши претрес во фирмата „Инвока гроуп“

Се врши претрес во просторите на фирмата „Инвока гроуп“ и во домот на сопственикот на фирмата, по наредба на Основното јавно обвинителството за гонење...

Груевски: Два стана се на мајка ми, а други два стана...

Поранешниот премиер на Македонија, Никола Груевски, вечерва на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук во врска со претресите во станови за случајот „Плацеви на...

Извршен претрес на станови во истрагата за „Плацови на Водно“

Скопското Јавно обвинителство информира дека денеска бил извршен претрес на неколку стана во Скопје. По барање на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и...

Дрога и голема количина халуциногени средства најдени при претрес во Скопје

Приведен е 29-годишен велешанец, кој престојувал во Скопје, во чиј дом полицијата извршила претрес и пронашла дрога и поголема количина халуциногени средства. - Полициски службеници...

Претрес на автомобилот на oбезбедувањето на Мијалков

По повеќе од три часа на распит, полицијата направи и претрес во возилото „пасат“, кое неофицијално припаѓа на обезбедувањето на Сашо Мијалков. Полициски службеници од...

Пронајдено оружје при претрес во Чифлик и Ржаничино

Полицијата пронашла оружје при извршен претрес во дом и во други простории во скопските села Ржаничино и Чифлик, Скопско, кај С.Л.(57) и кај М.Л.(67),...

Полицијата заплени златни монети и врши претреси на повеќе локации

Полицијата приведе две лица и заплени златни монети, по сознанија дека договориле продажба на монетите. - По добиени сознанија дека И.Н. од Прилеп, заедно со...