8.3 C
Skopje
12.11.2019 - 7:56

Ознака: претприемачи

Бугарите повеќе вложуваат во странство

Деновиве премиерот Бојко Борисов се обиде да го минимизира падот на инвестициите од странство и рече дека во Бугарија сега влегувале поквалитетни инвестиции Инвестициите на...

Конкурс за млади претприемачи – најдобрите ќе добијат по 4000 евра

До крајот на годинава ќе биде објавен конкурс за млади претприемачи кои сакаат да почнат сопствен бизнис. Најдобрите пет ќе добијат по 4.000 евра. Ова...