Ознака: Претор

Жител на Претор се задушил од чад откако предизвикал пожар во...

Жител на селото Претор вчера паднал во безсознание и починал поради густ чад од пожар кој го предизвикал, палејќи гранки во својата бавча. Како што...

Потонати во изговори и во импровизации

За тоа кои се причините за давењето на младото момче во Преспанско Езеро последниот збор ќе треба да го дадат надлежните истражни органи. Но...

Сè уште трае потрагата по момчето кое исчезна во Преспанското Езеро

Повеќе од 20 часа се трага по момчето кое вчера исчезна во Преспанското Езеро. Како што информираа од полицијата, станува збор за 16-годишно момче од...

Се удави капач во Претор

Доцна попладнево се удавил капач во Претор, според неофицијални информации. Според очевидци станува збор за млад капач од Ресен. До несреќата, наводно, дошло откако тројца...