7.5 C
Skopje
14.12.2019 - 7:29

Ознака: прес центар

„Лицата на НАТО“ го очекуваат македонскиот војник

Наши известувачи од Лондон Јасминка Павловска  Маја Јаневска-Илиева Сѐ е во знакот на НАТО во прес-центарот во хотелот „Грув“ во Ватфорд, каде што повеќе од две илјади...

Новинарите во Прес-центарот во Тел Авив бурно реагираат на секоја песна

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Марија Таушанска Над илјада новинари од цела Европа, но и од други земји во светот во Прес-центарот во Тел...

Евровизискиот прес-центар се загрева за вечерашното прво полуфинале

За „Нова Македонија“ од Израел, Марија Таушанска Во „Експо“ центарот на Тел Авив, Израел, вечерва почнува „Евровизија 2019“, еден од најгледаните настани на планетата. Во...