27.6 C
Skopje
26.4.2019 - 16:24

Ознака: прес конференција

Владата ќе чека да заврши истрагата за вакцините, потоа ќе одлучи...

Владата ќе чека да заврши истрагата што ја покрена Основното јавно обвинителство за евентуални неправилности при увозот, дистрибуцијата и употребата на вакцината МРП, а...

Стопанска банка станува најголема продажна мрежа за осигурување

Стопанска банка го презентираше својот најнов проект со кој ја збогатува својата содржина односно понудата на кредитни производи со вклучено осигурување, меѓутоа и дополнително...

Заев: Силно верувам дека и Грција ќе го ратификува Договорот од...

По големата одлука во нашиот Парламент ги разбивме сите дилеми и си потврдивме дека заедно ја движиме нашата земја во иднината што ја посакуваме,...

Путин: Новинарите и разузнавачите се исти, сите работат со информации

За време на традиционалната годишна прес-конференција, рускиот претседател Владимир Путин ги спореди агентите на тајните служби со новинарите. – И едните и другите работат со...

Бошњаковски: Владата не се меша во судството, целта на амнестијата е...

Владата не се меша во судството, туку поддржува акти со кои ќе се дефинира помирувањето. Нема да има амнестија за организаторите и за сите...

Рекорден број акредитирани новинари за годишната прес-конференција на Путин

За најавената традиционална годишна прес-конференција на рускиот претседател Владимир Путин, закажана за четврток, има пријавено рекорден број новинари од руските медиуми, но и известувачи...

Бошњаковски: Договорот од Преспа ќе биде ратификуван во Македонија и во...

Македонската Влада е целосно посветена на имплементацијата на Преспанскиот договор и истото го добиваме и од другата страна, односно од Владата во Атина. Вчера...

Бошњаковски: Наводите за азил се лажни, Груевски ќе биде екстрадиран во...

Груевски ќе се врати во Република Македонија и тука ќе ја отслужи казната. Наводите во барањето за азил се целосно лажни и очекуваме дека...

Враќање на европскиот суверенитет

Геополитичките случувања го оспоруваат местото на Европа во светот. Прашањето сега е дали ЕУ може да го врати целосниот суверенитет и да се наметне...

„Еко-герила“: Тетово попусто го слави Денот на Европа

Еколошкото здружение „Еко-герила“ од Тетово на прес-конференција истакна повеќе забелешки за работата на општината и на градоначалничката Теута Арифи, истакнувајќи дека со тоа градот...