23.8 C
Skopje
12.6.2021 - 14:53

Ознака: прес конференција

(Видео) Каевски: Полицијата стана многу поефикасна во заплената на дрога и...

Министерството за внатрешни работи во континуитет спроведува ефикасни, темелни и неселективни акции во борбата против криминалот и корупцијата, посочи на денешната прес-конференција, пратеникот на...

Расправија меѓу Дендиас и Чавушоглу на прес-конференција

Министрите за надворешни работи на Турција и Грција отворено се судрија денес на заедничката прес-конференција во Анкара, која започна со надеж за подобрување на...

Двојно помалку новинари на годишната конференција на Путин

Списокот на новинари кои се акредитирале за присуство на годишната конференција за новинари на рускиот претседател Владимир Путин, содржи повеќе од двојно помалку имиња...

Трамп напуштил прес-конференција поради новинарско прашање

Американскиот претеседател, Доналд Трамп, ја напуштил вчерашната прес-конеференција откако новинарка го прашала за неговата изјава за здравствената заштита за ветераните, објави Си-ен-ен. Трамп на конференцијата...

Ристески од Прилеп: Ќе го издигнеме македонското земјоделство

ВМРО-ДПМНЕ како партија која целиот свој легитимитет и сила ја црпи од народот во наредните четири години целосно ќе се посвети на обнова на...

Новите случаи се врзани со собир и прослава на 24 и...

Министерот за здравство, Венко Филипче, претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски и директорот на Центарот за јавно здравје, Арбен Зибери, денеска одржаа...

Прес-конференциите на Владата ќе се одржуваат онлајн, без присуство на новинари

Прес-конференциите на Владата од денеска ќе се реализираат исклучиво преку онлајн-стрим, без присуство на новинари и сниматели во центарот за медиуми, со оглед на...

Петмина нови заразени – четворица се од Дебар, а една пациентка...

Министерот за здравство Венко Филипче на прес-конференција ги потврди информациите дека има пет нови случаи на заразени од коронавирус од кои четворица се од...

Коронавирусот стигна и во Македонија

Вчера беше регистриран првиот случај на коронавирус во Македонија. Како што кажа министерот за здравство Венко Филипче, станува збор за пациентка што дошла од...

Преку телефонски донации собрани над два милиона денари за настраданите во...

Пејачката Туна Сејди и дел од музичката естрада одржаа прес-конференција во врска со заедничката иницијатива за донации за помош и поддршка на настраданите од...