Ознака: престрелка

Кривични против четири лица врз кои беше пукано во хотелот „Александар...

Полицијата поднесе кривични пријави до Основното јавно обвинителство  против четири лица врз кои беше пукано во саботата во хотел „Александар Палас“. Сè уште не е...

Престрелка во „Александар Палас“, полицаец пукал кон напаѓачите

Синоќа, половина час по полноќ пријавено е пукање од огнено оружје во хотелот „Александар Палас“ во Скопје, а во инцидентот нема повредени, информираат од...

Престрелка меѓу две групи во Гази Баба, едно лице повредено

Престрелка меѓу две групи попладнево се случила во Гази Баба. Засега од МВР велат дека немаат информации за овој случај. Оттаму потврдуваат дека во градската...

Напад од заседа врз полицајци во петчасовна престрелка во Филаделфија

Најмалку шестмина полицајци се повредени во петчасовна пукотница во Филаделфија, соопштија властите. Напаѓачот, кој сокриен пукал на полицајците, е приведен по петчасовна престрелка. Инцидентот започнал...

Поранешниот киргистански претседател не се предава без оружена борба

  Киргистанските сили кои се обидоа да го уапсат поранешниот претседател на земјата, Алмазбек Атамбаев, беа принудени да се повлечат откако рафали од куршуми беа...

Конфликт меѓу пијани затвореници резултираше со седум жртви

Најмалку седум лица загинаа, а 10 се ранети во престрелка која во вторникот се случи во затвор во Гватемала, соопшти полицијата. Затворот се наоѓа на...

Студент загина откако скокна врз напаѓачот кој усмрти две лица во...

Две лица беа убиени, а четворица се повредени во вчерашната престрелка откако вооружен студент отворил оган на Универзитетот во Северна Каролина во Шарлот. Двајца студенти...

Најмалку десетмина загинати во вооружена престрелка во Сао Паоло

Најмалку десет лица загинаа во денешната престрелка во едно предградие на најголемиот бразилски град, Сао Паоло, соопшти полицијата. Вооружената престрелка се случила помеѓу припадници на...

Едно лице загина во оружен напад на францускиот остров Корзика

Едно лице загина, а шестмина се повредени при престрелка во градот Бастија на францускиот остров Корзика. Непознат напаѓач попладнево отворил оган врз минувачи, а според...

Еден ранет во оружена престрелка во Маџари

Едно лице е повредено во оружена престрелка што се случи денеска во скопската населба Маџари, објавува МИА. Според првичните информации, повредено лице не е во...