Ознака: преспа форум за дијалог

Пендаровски: Време е за ресетирање и напредок на државите од Западен...

Претседателот Стево Пендаровски, денеска учествуваше на меѓународната конференција „Преспа форум за дијалог“ и се обрати на пленарната сесија на високо ниво на тема: „Ресетирање...

Следно е да се воведе бесплатен роаминг и со земјите од...

Заев и Брнабиќ се сретнаа во Охрид Претседателот на Владата, Зоран Заев, на маргините на „Преспа форум за дијалог“ што се одржува во Охрид, денеска...