11.8 C
Skopje
25.10.2021 - 19:13

Ознака: преспанско

Уште еден македонски бисер во низата потемнува

Студијата што ја изработи Македонското здружение за млади правници (МЗМП), во рамките на кампањата за застапување и лобирање „Разбистри сѐ“, која ја спроведува Институтот...

Петиција за спас на Преспанско Езеро

Активисти на граѓанската иницијатива „Охрид СОС“ до Владата и до Министерството за животна средина и просторно планирање поднесоа 5.522 потписи од петицијата „Барање за...

Македонија и Албанија потпишаа спогодба за заедничко управување со риболовот

Министерите за земјоделство на Македонија и Албанија денеска во Струга потпишаа спогодба за заедничко одржливо управување со риболовот на Охридското и Преспанското Езеро и...

Невремето во Охридско остави искорнати дрвја и уништени автомобили

  Силното невреме кое вчера го зафати преспанскиот регион предизвика штета и во Охридско кај Свети Наум. Откорнатите дрвја предизвикаа голема материјална штета кај автокампот...