30.4 C
Skopje
20.7.2019 - 14:31

Ознака: Преспанскиот Договор

ЕУ повтори дека го поддржува Преспанскиот Договор

Портпаролката на Европската Комисија, Маја Коцијанчич, повтори дека ЕУ го поддржува Договорот од Преспа и дека ќе реагира штом биде усвоен, или не, во...

Ципрас не одговори за националноста и јазикот во Договорот за името

Грчкиот премиер Алексис Ципрас во дебатата со европратениците не одговори директно на прашањето на грчкиот европратеник од Нова Демократија, Манолис Кефалојанис, за тоа како...