10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 13:22

Ознака: пресметка

Смртоносна пресметка на нарко-картели во Мексико

Безживотни тела на 18 мажи со прострелни рани биле откриени во северниот дел на Мексико, а полицијата се сомнева дека биле убиени во судир...

Физичка пресметка во сервис во Гази Баба, скопјанец нападнат со тврд...

Едно лице од Скопје било физички нападнато со тврд предмет додека извршувал работни задачи во сервис на подрачјето на Гази Баба, информира полицијата. Од таму...

Пресметка со нож и пиштол во Куманово

Синоќа на улицата Благој Илиев - Гуне во Куманово се случил инцидент, пришто биле употребени пиштол и нож. Според информациите од МВР, едно лице било...

Еден починат и тројца ранети во пресметка со ножеви и пиштол...

Во вечерните часови на 4 јули во скопската полиција било пријавено дека во градската болница „Св. Наум Охридски“ со повреди од нож бил донесен...

Двајца кочанчани ја прекршиле забраната за движење и се пресметале со...

Кочанското Основно јавно обвинителство поднесе предлози за казни за две лица кои освен што не постапувале според утврдените здравствени прописи односно го прекршиле полицискиот...

Двајца скопјани повредени од огнено оружје во Бутел

Доцна синоќа во 00.21 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата Ферид Бајрам во Бутел биле слушнати истрели од огнено оружје. Полициски службеници...

Пресметка кај Сарај: Едно лице е застрелано при обид да смири...

Вчера во селото Арнакија, скопско, на влезот пред угостителски објект, Е.Ј.(21) од село Буковиќ, скопско, пукал со пиштол во Н.З.(35) од селото Бојане. МВР јави...

Ограничена нуклеарна пресметка на просторот на Европа

Швеѓаните се познати како многу рационален народ. Исклучително вредни, посветени и темелни во работењето. Интелектуалци од висок калибар и, секако, познати по својата далековидост...