21 C
Skopje
22.10.2020 - 18:02

Ознака: преполовен

Најмалку 14 лица загинаа, а 123 се повредени во авионот кој...

Најмалку 14 лица загинаа, а 123 повредени во авионската несреќа на „Ер Индија експрес“ што излета од пистата и се преполови за време на...

Авион со 191 патник излета од писта во Индија и се...

Авион на „Ер Индија експрес“ со 191 патник од Дубаи се излизга од пистата и се преполови на аеродромот „Кожикоде“ во Керала, Индија. Според...

Воз преполови автобус на железнички премин во Пакистан

Најмалку 19 лица загинале, а 55 се повредени кога воз удрил во автобус во покраината Синд, во јужен Пакистан. Според официјални претставници на власта,...