Ознака: прендарвски

Пендаровски на средба со Илир Мета во Албанија

Претседателот Стево Пендаровски денеска престојува во официјална посета на Република Албанија. Во Тирана, претседателот Пендаровски ќе биде примен со највисоки државни и воени почести од...