17.8 C
Skopje
20.9.2019 - 14:48

Ознака: пренасочување

Нормализиран сообраќајот на автопатот Тетово-Скопје

Сообраќајот на автопатот Тетово-Скопје е нормализиран, соопшти АМСМ. Претходно сообраќајот се пренасочуваше, откако попладнево се преврте камион во близина на бензинската пумпа „Окта“.

Пренасочен сообраќајот на Водно – се одржува  Европско првенство во планинско...

На планината Водно кај Скопје денеска ќе се одржи спортската манифестација „Европско атлетско првенство во планинско трчање“. Најавено е учество на 250 атлетчари од 29...

Пренасочување на сообраќајот до Средно Водно

Поради одржување на спортската манифестација Европско атлетско првенство во планинско трчање, што во организација  на Атлетска федерација на Македонија ќе се одржи утре ќе...