11 C
Skopje
22.10.2020 - 14:12

Ознака: преминот Кастаниес

Грција затвори граничен премин со Турција

Грција денеска го затвори преминот Кастаниес на границата со Турција, откако голем број мигранти се обиделе да влезат во земјата. Претходно денеска, грчката полиција распореди...