-3 C
Skopje
18.1.2019 - 21:29

Ознака: премиер лига

Лорис нема да вози наскоро

Судот во Лондон поради возење во алкохолизирана состојба му изрече паричната казна од 50.000 фунти и му ја одзеде возачката дозвола на 20 месеци...

Криза – годинава помалку пари за трансфери отколку лани?

ЦИЕС објави дека вкупната потрошувачка за трансфери годинава во Европа изнесувала 5,82 милијарди евра, што е за 2,4 отсто помалку отколку во 2017 година Фудбалската...

Санчез лани имал плата од над 20 милиони долари

Во таа 10-члена група играчи, најмногу има од двата клуба од Манчестер, Сити и Јунајтед, шестмина, двајца од Арсенал и по еден од Челси...

Премиерлигашите потрошија 200 милиони фунти помалку за трансфери

Екипите од Премиер лигата на Англија потрошија над 200 милиони фунти помалку за трансфери ова лето, во однос на истиот период минатата година, покажува...

Манчестер јунајтед – Лестер ја отвораат новата премиерлигашка сезона

Манчестер сити важи за фаворит и ќе се обиде да биде првиот тим што по една деценија ја одбранил титулата. Како најголем конкурент на...

Лестер одбил две понуди од Манчестер јунајтед за Мегваер

Дефанзивецот на Лестер, Хари Мегваер, уште се надева дека ќе биде продаден на Манчестер Јунајтед. „Црвените ѓаволи“ упатиле две понуди за англискиот репрезентативец, а...

Победата на Кронки во „битката на милијардерите“ ги вознемири навивачите на...

Американскиот милијардер Стен Кронки постигна договор за откуп на уделот на неговиот руски ривал Алишер Усманов во Арсенал, во зделка што го вреднува англискиот...

Девет сезони англискиот првак не ја одбранува титулата

Во истиот тој деветгодишен период, Баерн шест пати по ред беше првак на Германија, Барселона двапати по двапати беше првак во низа во Шпанија,...

Ливерпул купува и продава, Јунајтед и Сити водечки трошаџии во...

Двата клуба од Манчестер во минатите три сезони за трансфери на фудбалери потрошиле речиси една милијарда евра Во англиската Премиер-лига до крајот на летниот преоден...

На Мурињо веќе сега му предвидуваат отказ

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо е фаворит на обложувачниците за првиот отпуштен менаџер во англиската фудбалска Премиер-лига. Коефициентите за Португалецот опаднаа нагло по...