13 C
Skopje
25.9.2018 - 21:18

Ознака: премиер лига

На Мурињо веќе сега му предвидуваат отказ

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо е фаворит на обложувачниците за првиот отпуштен менаџер во англиската фудбалска Премиер-лига. Коефициентите за Португалецот опаднаа нагло по...

Премиер-лигата веќе е „светски првак“

Девет од почетните 11 играчи во составот на Белгија на мечот со Бразил во четврт-финалето настапуваат во англиската Премиер-лига, а во клубови од Англија...

Каратистите не запираат

Македонскиот каратист Берат Јакупи се закити со сребро од настапот во Премиер-лигата, што е втор медал годинава во ова престижно натпреварување, по среброто на...

Премиер лигата ќе има зимска пауза

Премиер лигата во сезоната 2019-2020 ќе има зимски одмор. Како речиси сите европски првенства, 20 клубови во Премиер Лигата ќе се одморат две недели. ...

Манчестер јунајтед заработил повеќе од шампионот Манчестер сити

Манчестер јунајтед, кој заврши на втората позиција, заработил 171,2 милион евра, односно 375.480 евра повеќе од градскиот ривал Манчестер сити Во неодамна завршената 2017/2018 сезона,...

Стив Брус е специјалистот за внесување тимови во Премиер-лигата

Менаџерот на Астон вила, која во плејофот ќе игра против Фулам, досега четирипати предводел тимови од понизок во повисок ранг, од Чемпионшип во Премиер-лигата Фулам...

Летниот преоден рок во Англија почнува утре

Преодниот фудбалски рок во Англија, во Премиер-лигата, во Чемпионшиш, Лига 1 и Лига 2, ќе почне утре (до лани почнуваше на 1 јуни) и...

Манчестер сити прв со 100 бода во Премиер-лигата

„Граѓаните“ забележаa рекордни 32 победи, две повеќе од Челси лани, како и 18 победи во низа, од август до јануари 2017 година Манчестер сити во...

Најскапиот фудбалски меч води во Премиер-лигата

Во првите плејоф-мечеви одиграни викендов, Дерби каунти го совлада Фулам дома, со 1-0, а Астон Вила славеше на гости над Мидлсбро, исто така со...

Манчестер сити како Ливерпул и Манчестер јунајтед во најславните денови

Манчестер сити е првиот тим во Премиер-лигата што во една сезона забележал 31 победа, собрал 97 поени и постигнал 105 гола Манчестер сити, кој веќе...