11.8 C
Skopje
25.10.2021 - 19:35

Ознака: премиер албанец

Заев и Ахмети се договорија последните 100 дена од мандатот премиер...

Наместо премиер-Албанец, лидерите на СДСМ и ДУИ Зоран Заев и Али Ахмети се договориле на последните 100 дена од мандатот на новата Влада, да...

Села: ДУИ да го исполни ветувањето за премиер Албанец или да...

Ако не се прифати ветувањето на ДУИ за премиер Албанец, Ахмети треба да замине во опозиција, смета лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села....

Николоски: Барањето на ДУИ за премиер Албанец е неприфатливо

Барањето на ДУИ за премиер Албанец е неприфатливо за ВМРО-ДПМНЕ, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, на новинарско прашање што доколку по изборите се...