Ознака: Премиерлигаши

Премиерлигашите се враќаат на три замени, со променет ВАР

Англиските премиерлигашки клубови на годишната генерална средба гласаа против пет замени на фудбалерите по натпревар во следната сезона, објави „Ројтерс“. На клубовите им беше...

Премиерлигашите не се расфрлаа со пари во јануарскиот преоден рок

Мислам дека генерално клубовите се многу внимателни во врска со зделките во зима, сакаат да се осигуруваат дека со тоа прават исчекор напред или...

Премиерлигашите не сакаат да трошат пари во зима

Помалото трошење пари во јануари во текот на минатите години покажува дека на зимскиот преоден рок, на средината од сезоната, сѐ повеќе се гледа...

ВАР е фудбалскиот брегзит за премиерлигашите

Повеќето луѓе го посакуваа, но не можат да разберат како влијае тој врз играта или како ќе се употребува, пишува „Индипендент“ Во Англија по 11-то...

Следува кулминација на фантастичната фудбалска сезона во Мадрид

Во финалето на ЛШ на 1 јуни ќе играат премиерлигашите, Ливерпул и Тотенхем, кои се од земја-рекордер според бројот на тимови што играле во...

Премиерлигашите лани инкасирале рекордни 5,5 милијарди евра

Сепак, зголемувањето на платите на фудбалерите значеше дека реалната добивка на клубовите всушност е намалена. Трошоците за платите се зголемиле за 15 отсто за...

Премиерлигашите лани им исплатиле на фудбалските агенти 300 милиони евра

Рекордер е Ливерпул, кој за посредувањето платил околу 50 милиони евра Англиските премиерлигаши на агентите на фудбалерите им платиле повеќе од 260 милиони фунти (над...

Брегзит ќе ги закачи и премиерлигашите?

Фудбалската асоцијација, по брегзит, предлага на клубовите во Премиер-лигата да им се дозволи да потпишуваат договори со кој било странски фудбалер, но и да...

Премиерлигашите со заработка од над пет милијарди евра!

Англиските премиерлигашки клубови (20) во сезоната 2016/2017 имале бруто-приходи од рекордни 4,5 милијарди фунти (5,14 мл евра), објавија аналитичарите на Делоит. Клубовите имале просечна...