20.8 C
Skopje
25.6.2021 - 7:04

Ознака: Премиера

Премиера на вториот документарен филм „Соколана нашата гордост“

Вториот документарен филм „Соколана нашата гордост“ од новинарот, Марјан Стошевски, вечерва со почеток во 20 часот ќе биде промовиран пред пошироката јавност во Занаетскиот...

Премиера на „Странци“ на сцената на Драмски

Претставата „Странци“, во режија на Нела Витошевиќ, вечерва премиерно ќе биде изведена на сцената на Драмски театар Драмски ја најави претставата како фасцинантна, моќна...

Премиера на „Пиреј“ – претстава за човечката судбина

На сцената на театарот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп, вечерва, од 20 часот ќе биде изведена премиерата на претставата „Пиреј“ од Петре М. Андреевски, во...

„ФХ3Х“ работеа на новите „Одмазници“

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти „ФХ3Х“ учествуваше во креирањето на визуелните ефекти на деветнаесеттиот член на Марвеловиот универзум „Одмаздници: Војна на бесконечноста“. Според...

Премиера на претставата „Дух“ во МНТ

Македонскиот народен театар утре ќе ја изведе премиерата „Дух“, по текст на Дејан Дуковски, во режија на Срѓан Јаниќијевиќ. Гораст Цветковски ја толкува главната улога...

Скопска премиера на „Види ја ти неа“

Скопската публика ќе има можност вечер во рамки на 21. Скопски филмски фестивал да го гледа кратометражниот игран филм „Види ја ти неа“. Проекцијата е...

„Дух“ – нова премиера на МНТ

Претставата „Дух“ од Дејан Дуковски, а во режија на Срѓан Јаниќијевиќ во вторник премиерно ќе биде изведена во Македонкиот народен театар. Гораст Цветковски ја толкува...

Премиера на „Партија реми“ во режија на Виолета Џолева

Премиера на претставата „Партија реми“ на текст на Доналд Ли Кобурн, во режија на Виолета Џолева, ќе биде изведена вечерва, во 20 часот, во...

Премиера на „Враќање“

Вечерва, во 20 часот, во киното „Синеплекс“ ќе се одржи официјалната македонска и светска премиера на долгометражниот игран филм „Враќање“, во режија на Кастриот...

Премиера на драма на Трајче Кацаров во Косовска Митровица

На големата сцена на народниот театар „Добрица Милутиновиќ“ во Сремска Митровица, Србија, во вторник, 17 април, со почеток, во 20 часот, ќе се одржи...