27.2 C
Skopje
19.8.2019 - 21:14

Ознака: прелетувања

Прво името, сега и небото

Два борбени авиона вчера во утринските часови извршија прелетувања над Македонија во рамките на мисијата „Воздушно патролирање“ (Ер полисинг) на НАТО. Со ова практично...