5.8 C
Skopje
19.1.2022 - 15:52

Ознака: прележан ковид

Oд 1 септември влез во Македонија само со ПЦР тест, сертификат...

Од 1 септември граѓаните ќе можат да ја поминат македонската граница само доколку достават ПЦР тест, сертификат за вакцинација или потврда за прележан ковид...

Имунитетот по прележан коронавирус трае најмалку 9 месеци

Сè уште не знаеме колку трае имунитетот по вакцинирањето против ковид-19, но сигурно знаеме дека оние кои биле заразени се заштитени, имуни меѓу девет...