Ознака: прекршување

Исцрпената Европа тешко би поднела нови карантини

Мерките за превенција на ковид-19 стануваат премногу скапи за едни за едни и прелесни за игнорирање за други Епидемиите од минатото се исполнети со примери...

МВР: 386 лица не носеле маски, а 154 не го почитувале...

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 249 лица им се издадени решенија за изолација, а 132 лица потпишале изјави за...

Пет лица од Кичево изминатото деноноќие го прекршиле полицискиот час

Во текот на изминатото деноноќие за време на полицискиот час и спроведување на мерките за ограничено движење и заштита на граѓаните од ширење на...

Го фатиле за време на полициски час, се претставил како директор...

За време на полицискиот час синоќа,околу 21.20 часот, на тетовската улица Илинденска, полициски службеници дале знак за запирање на возилото „ренџ ровер“ со скопски...

Кривична пријава од ОВР Кичево против лице од Гостивар, поради непочитување...

ОВР-Кичево поднесе кривична пријава против Д.С.(66) од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здравствените прописи за време на...

Нема пркршување на полицискиот час во Кичево изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие за време на спроведување на мерките за ограничено движење и заштита на граѓаните од коронавирусот, во Општина Кичево не...

Приведени 92 лица поради непочитување на полицискиот час

На ниво на целата држава 121 лице не ја почитувало забраната за движење во текот на изминатите 24 часа, при што приведени се 92...

Полицискиот час го прекршиле 138 лица

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР, полицискиот час на ниво на целата држава не го испочитувале 138 лица, при што се...

ДКСК одби осум приговори за прекршување на Изборниот законик

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) вчера одби осум од девет приговори поднесени од ВМРО-ДПМНЕ за прекршување на Изборниот законик и Законот за...