Ознака: прекршоци

Викендов 622 лица го прекршиле полицискиот час, а над 1.000 не...

Во текот на изминатите неколку денови, додека траеа ограничувањата на движењето, од страна на Министерството за внатрешни работи на територијата на целата држава констатирани...

Казнети 673 лица за неносење на маска

Во текот на изминатото деноноќие на територија на целата држава, по однос на уредбата за носење на лична заштита на лицето констатирани се вкупно...

На ниво на СВР Охрид 326 лица за два месеца го...

Во периодот од 23 март до 26 овој месец кога на сила беше полицискиот час, со цел спроведување на мерките за ограничено движење и...

Над 180 казни за возачи во Скопје за брзо возење, алкохол...

Одделението за безбедност на сообраќајот при СВР Скопје вчера во периодот од 06.00 до 24.00 часот спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои...

Судењата од Одделот прекршоци – сообраќај од денеска во стариот Кривичен...

Сите судења од Одделот прекршоци – сообраќај кои досега се одржуваа во „бараките“ во близина на Градскиот парк од денеска (1 април) ќе се...

ЕХФ подели казни поради рекламни прекршоци

По првите две кола од квалификациите за ЕП 2020 ЕХФ изрече казни, меѓу другото, за неовластени промотивни материјали, неинсталирани билборди, отсуство на логото на...

Викендов во Скопје се случиле 29 сообраќајки, двајца тешко повредени

Две лица се здобиле со тешки, а 26 со лесни телесни повреди во 29 сообраќајни незгоди што во изминатиoт викенд се случиле на подрачјето...

И пешаците прават прекршоци во сообраќајот- 17 казни во Тетово

Во рамките на превентивно-контролни активности што и годинава ги презема Секторот за внатрешни работи Тетово за поголема безбедност на пешаците и за подобрување на...