Ознака: прекршоци

За четири месеци над илјада прекршоци

И оваа година, исто како и секоја измината, голем дел возачи не ја почитуваа обврската за носење зимска опрема, па при неколкуте врнежи од...

178 сообраќајни прекршоци во Скопје, 94 за брзо возење

По засилените акциски контроли од страна на МВР, вчера на територијата на град Скопје биле изречени вкупно 178 казни, меѓу кои за возење над...

Помалку прекршоци и картони, повеќе пенали и ефективно време на игра

СПОРЕДБА НА 36-ТЕ МЕЧА ВО ГРУПНИТЕ ФАЗИ НА ЕП 2020 И ЕП 2016 ВАР добро функционира, но првичните принципи на ВАР, минимална интервенција за максимална...

Казни за 14 лица од Кичево за неносење лична заштита на...

Полициските службеници на подрачјето на ОВР Кичево, во изминатото деноноќие констатирале 14 прекршоци за неносење на лична заштита на лицето. На овие лица им...

Казни за 983 лица затекнати без маска

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење заштитни маски регистрирани се 983 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да...

Казни за над 900 лица кои биле затекнати без маска

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 927 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до...

Казнети 443 лица за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за носење заштитна маска регистрирани се 443 прекршоци, информираат од МВР. Министерството за внатрешни работи апелира...

Регистрирани се 475 прекршоци за неносење на заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 475 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до...

МВР: Казнети 557 луѓе за неносење маска на лице

Во текот на изминатото деноноќие (27/28.06.2020 година) на територијата на  Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 557...

Издадени 593 решенија за изолација, за неносење на маски регистрирани се...

Во текот на изминатото деноноќие на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација, информираат од МВР. Од...