Ознака: прекршок

Црногорскиот парламент почна расправа дали Ѓукановиќ го прекршил уставот

Црногорското собрание почна расправа за предлогот за отворање постапка за утврдување дали претседателот на државата Мило Ѓукановиќ прекршил членови од уставот, во врска со...

Полицискиот час го прекршиле 36 лица

Синоќа 36 лица не ја почитувале забраната за движење, соопшти МВР. Во однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 434 прекршоци во...

Наместо во самоизолација го пронашле пред кафеана

Против 19-годишник од Дебар поднесена е кривична пријава за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. - На 19.7.2020 во 2:30 часот пред угостителски објект...

Едно лице од Кичево го прекршило полицискиот час

Во периодот од 7 часот на 18.04.2020 до 7 часот 19.04.2020 година, едно лице од Кичево ја прекршило забраната за движење за време на...

Изминатото деноноќие 83 лица го прекршиле полицискиот час

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 16/17 април, по однос на забраната за движење, евидентирано е дека на ниво...

Казни за 33 пијани возачи

Кај 33 од 187 возачи е утврдено присуство на алкохол во контролата што полицијата ја спровела ноќеска меѓу 22 и 4 часот на подрачјето...

Одземени 34 возачки заради возење под дејство на алкохол во Прилеп

Секторот за внатрешни работи Битола викендот казни 38 учесници во сообраќајот кои возеле под дејство на алкохол. По предходно изготвен план на Одделението за Полиција...