Ознака: прекин

Прекин на првенствата во ракомет, кошарка и во одбојка

На меѓународната сцена во таеквондото се откажани неколку силни натпревари, се чека одлука за олимписките квалификациски турнири, како и во каратето и во борењето,...

Од утре не возат автобусите на ЈСП до Средно Водно, не...

Од Јавното сообраќајно претпријатие Скопје информираат дека од утре, нема да сообраќаат трите автобуски линии до Средно Водно (25, 25А и 25Б), а со...

Договорен прекин на огнот во сириски Идлиб

Русија и Турција се договорија да соработуваат во Сирија. Досега повеќепати беше прогласуван прекин на огнот, кој не се почитуваше Прекинот на огнот договорен од...

Одложен прекинот за реемитување на домашни и странски ТВ канали

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, придружуван од министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, се сретна со претставници на сите оператори обединети во Здружението...

Украина и Русија договорија прекин на огнот

Двете земји продолжуваат да не се согласуваат околу прашања како што се повлекувањето на силите поддржани од Русија и одржувањето избори во областите на...

Сообраќајот кај Плетвар во целосен прекин

Сообраќајот на патниот правец Прилеп – Градско кај Плетвар е во прекин во двата правца, информира АМСМ. Сообраќајот е во прекин од 18:30 часот поради...

Во прекин сообраќајот на регионалниот пат Струмица-Валандово

Oд AМСМ информираат дека од 11:00 часот на регионалниот пат Струмица-Валандово, кај село Костурино, поради случена сообраќајна незгода, сообраќајот е во целосен прекин.  

Во прекин сообраќајот на патот Прилеп – Битола

Сообраќајот на магистралниот пат Прилеп – Битола, кај село Тополчани е во прекин во двата правци, информира АМСМ. Сообраќајот е во прекин од 12:40 часот...

Прекин на железничкиот сообраќај кај Табановце

Железничкиот сообраќај на релацијата Скопје - Куманово (Табановце) и во обратен правец е во прекин, поради излизгувањето на вагони од товарен воз на излезната...

Сообраќајот на патот Штип – Радовиш во прекин во двата правци

Сообраќајот на магистралниот пат Штип – Радовиш кај месноста Пилав Тепе од 13 часот е во прекин во двете насоки поради минирање, информира АМСМ. Сообраќајот...