Ознака: прекината

„Вибер“ ја прекина соработката со „Фејсбук“

„Ракутен Вибер“, една од водечките апликации за размена на пораки и бесплатна комуникација, соопшти дека ја прекинува деловната соработка со „Фејсбук“, објави весникот „Сандеј...

Прекината средбата за Законот за јавно обвинителство

Средбата на работните групи на СДСМ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јавно обвинителство денеска беше прекината, повторно без решение. Министерката за правда, Рената Дескоска и...