Ознака: презакажана

Одложена седницата за законот за јавно обвинителство

Иако ја отвори првата точка за Законот за Јавно обвинителство, собранискиот спикер, Талат Џафери 135 седница на Собранието ја презакажа за утре во 11...

Собраниската седница за уставните измени одложена за утре

Собраниската седница на којашто требаше да почне последната трета фаза од уставните измени согласно Договорот од Преспа е презакажана за утре во 12 часот. Првично...