17.8 C
Skopje
26.9.2021 - 23:20

Ознака: предупредувања

Делта-видот е на пат да стане доминантен во светот

Предупредувања од Глобалната здравствена организација Делта-сојот на ковид-19, кој првпат беше откриен во Индија, полека станува доминантен вид коронавирус во светот, објави Светската здравствена организација...

Кинеска истражувачка предупредува дека човештвото ќе се соочи со нови вируси

Кинеската истражувачка предупредува дека појавата на смртоносниот коронавирус е „само врв на ледениот брег“ во однос на она со кое луѓето наскоро ќе се...