Ознака: предупредувачки

Силно предупредување на Јужна Кореја за Русија

Јужна Кореја денеска предупредувачки пукаше кон руски „А-50“ воен авион кој влегол во нејзиниот воздушен простор, соопшти Министерството за одбрана на државата, пренесува Би-би-си. Официјални...