6.4 C
Skopje
28.10.2021 - 4:39

Ознака: Предраг Кон

Предраг Кон: Или нешто ќе преземеме или Србија оди кон ново...

Во Србија вчера беа регистрирани 8.467 нови случаи на инфекција со корона, најмногу во еден ден од почетокот на пандемијата. Порталот „Б92“ известува дека...

Пред 10 години не ни сонував дека во Србија ќе има...

Српскиот епидемиолог Предраг Кон истакнува Во последните 24 часа во Србија за коронавирус биле тестирани 11.711 лица, од кои 3.304 биле позитивни, додека 36 лица...

Кон: Потребни се построги мерки и вонредна состојба во Србија

Епидемиологот и член на кризниот штаб на Србија, Предраг Кон, изјави дека медицинскиот дел од кризниот штаб бара многу построги мерки односно целосно затворање,...

Се отвораат кината и театрите во Србија, дозволени се и концерти

Српскиот епидемиолог Предраг Кон изјави дека Кризниот штаб на Владата на Србија за борба против епидемијата на коронавирусот донесе одлука од понеделник да дозволи...

Кон: Ако не се почитуваат мерките, на натпреварите во Србија никогаш...

Членот на српскиот кризен штаб, епидемиологoт Предраг Кон, го изрази својот став дека публика никогаш повеќе не треба да има на спортски натпревари, доколку...

Сведочење на српските епидемиолози: Доаѓаат со благи симптоми, а за половина...

Во белградските болници секој ден трае борбата за спас на пациентите коишто се заразени со коронавирусот. Според тамошните лекари, епидемијата е многу полоша сега...

Кон: Не се очекуваше ваков потенцијал на вирусот преку лето

Главниот епидемиолог на Србија, Предраг Кон, изјави дека не се очекувало новиот коронавирус да покаже ваков потенцијал преку лето. - Оваа неочекуваност не се случи...