0.6 C
Skopje
18.1.2020 - 22:38

Ознака: предмет „Рекет“

Русковска: На почетокот на јануари се надевам на второ обвинение за...

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска рече дека втората истрага за случајот „Рекет“ е при крај и очекува на...

Обвинителството испитува кој ги објавува аудиоснимките поврзани со „Рекет“

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција оформи предмет и веќе проверува кое е лицето кое ги објавува снимките поврзани со случајот...

Камчева: Во стан во Капиштец ми бараа милиони евра за сопругот

Сопругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана Камчева го почна сведочењето за случајот „Рекет”. Камчева рече дека на 9 ноември 2018 година пола час по...

Во „Рекет“ имаше една госпоѓа која влезе во филмот „Чарлиевите ангели“

Имаше еден филм „Чарлиевите ангели“. Имаше една госпоѓа која влезе во тој филм, влезе во мрежата на самопрогласениот естраден уметник… Ова го изјави обвинителката...

Катица Јанева спроведена во домашен притвор

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, од затворот во Шуто Оризари беше спроведена во домашен притвор, во стан во Скопје, откако Апелациониот суд го прифати...