Ознака: предмет „Рекет“

Судот повика Брза помош да го прегледа Јовановски

Бранителот на Бојан Јовановски, адвокатот Сашо Дуковски бара одлагање на денешното рочиште за „Рекет”, бидејќи неговиот клиент не е во состојба да го следи...

Боки 13 доаѓа од просечно семејство, но неговата финансиска состојба брзо...

Апелациската судијка Мери Дика Георгиевска, сведочи пред судот за случајот „Рекет“ каде што обвинети се Бојан Јовановски и поранешната шефицата на СЈО, Катица Јанева. На...

Лила Филиповска ќе сведочи за „Рекет“

Предметот „Рекет”, против обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева, денеска ќе продолжи со испрашување на четворица нови сведоци на Јавното обвинителство за организиран криминал....

За притворот на Јовановски ќе одлучува судијата кој ѝ одобри куќен...

Судијата Зоран Димитриевски, кој одлучи Катица Јанева да излезе од притвор и да оди во куќен притвор, сега заедно со уште двајца судија од...

Русковска: На почетокот на јануари се надевам на второ обвинение за...

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска рече дека втората истрага за случајот „Рекет“ е при крај и очекува на...

Обвинителството испитува кој ги објавува аудиоснимките поврзани со „Рекет“

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција оформи предмет и веќе проверува кое е лицето кое ги објавува снимките поврзани со случајот...

Камчева: Во стан во Капиштец ми бараа милиони евра за сопругот

Сопругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана Камчева го почна сведочењето за случајот „Рекет”. Камчева рече дека на 9 ноември 2018 година пола час по...

Во „Рекет“ имаше една госпоѓа која влезе во филмот „Чарлиевите ангели“

Имаше еден филм „Чарлиевите ангели“. Имаше една госпоѓа која влезе во тој филм, влезе во мрежата на самопрогласениот естраден уметник… Ова го изјави обвинителката...

Катица Јанева спроведена во домашен притвор

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, од затворот во Шуто Оризари беше спроведена во домашен притвор, во стан во Скопје, откако Апелациониот суд го прифати...